Online Dil Desteği - OLS

Online Dİl Desteğİ- Online Linguistic Support

Erasmus+ döneminde öğrenciler için Avrupa Komisyonu tarafından Online Dil Desteği (Online Linguistic Support-OLS) sağlanır. Erasmus+ Programı kapsamında yurtdışına çıkmaya hak kazanan asil durumdaki öğrencilerimize Online Dil Desteği sistemini kullanıp sınavlara girebilmeleri için üniversitemiz tarafından lisans dağıtılır. Lisans sayıları Merkez tarafından belirlenir ve sınırlıdır. Lisans dağıtılan öğrencilere doğrudan sistem tarafından e-posta yoluyla sisteme giriş yapabilmeleri için kullanıcı adı, şifre ve link gönderilir.

Öğrencilerin ilk önce sistemde profil oluşturup sonrasında online olarak sınava girmeleri beklenir. Sınava girmek zorunludur ve sınava girmeyen öğrencilere yurtdışına çıkmadan önce %80 hibe ödemesi yapılmaz. Üniversitemizde sınav sonucu B1 seviyesinden düşük olan öğrencilerden yine sistem üzerinden online dil kurslarına katılmaları istenir.B1 seviyesinden yüksek olan öğrenciler ise dilerlerse online kursa devam edebilirler. Kurslar içinde lisanslar yine üniversitemiz tarafından dağıtılır.

Erasmus+ faaliyeti sona erdiğinde öğrencilerden yeniden sınava girmeleri istenir. Bu sınava da girmek zorunludur. Bu sınava girmeyen öğrencilere geriye kalan hibeleri ödenmez.


http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/ofinaf_ee930.png Bu sistemin amacı sadece öğrencilerin dil seviyelerini tespit etmektir. İhtiyacı olan öğrencilere ücretsiz ve online olarak dil desteği sağlamak hedeflenmektedir. Sınavdan alınan sonuç programdan faydalanmanıza engel olmayacaktır.

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/ofinaf_7dfdb.pnghttp://www.ktu.edu.tr/dosyalar/ofinaf_7dfdb.png

https://erasmusplusols.eu/

http://www.ktu.edu.tr/dosyalar/ofinaf_cb26e.pnghttp://www.ktu.edu.tr/dosyalar/ofinaf_cb26e.png