Announcements

Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden Ayrılmasının Erasmus Yararlanıcılarına Etkisi

31 Ocak 2020 itibariyle Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği üyeliğinden çıkışı (Brexit) gerçekleşmiş; yapılan Anlaşma, 2014-2020 döneminin sonuna kadar Birleşik Krallık’ın Erasmus+’a katılımının devamını öngörmüştür. Bu çerçevede; Birleşik Krallık ülkeleri ile faaliyetler 2020 Teklif Çağrısı projelerinin sonuna kadar devam edecektir.
Bu konu ile ilgili Avrupa Komisyonu tarafından yapılan resmi açıklama şu şekildedir;

2019 – 2020 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Öğrenci Staj Hareketliliği ve Unikop Konsorsiyum Staj Hareketliliği 2019 Projeleri Başvuru İlanı

2019 – 2020 Akademik Yılı Erasmus+ Programı Öğrenci Staj Hareketliliği ve Unikop Konsorsiyum Staj Hareketliliği 2019 Projeleri Başvuru İlanı

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ ERASMUS KURUM KOORDİNATÖRLÜĞÜ 2019 – 2020 AKADEMİK YILI ERASMUS+ PROGRAMI ÖĞRENCİ STAJ HAREKETLİLİĞİ VE UNİKOP KONSORSİYUM STAJ HAREKETLİLİĞİ 2019 PROJELERİ BAŞVURU İLANI

Lisansüstü Programlara Yurt Dışından Öğrenci Kabulü İlanı

KONYA GIDA VE TARIM ÜNİVERSİTESİ
2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR DÖNEMİ
YURT DIŞINDAN LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ KABULÜ BAŞVURU İLANI


Üniversitemiz Sosyal Bilimler Enstitüleri Yüksek Lisans Programı İngilizce İşletme Tezli programına, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar Döneminde, Yurt dışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esaslar kapsamında Yabancı Uyruklu Öğrenci alımı yapılacaktır.

 

3 Öğrencimiz Michigan State Üniversitesi Tarım ve Doğal Kaynaklar Fakültesi'ne Gidiyor

Üniversitemizin Michigan State Üniversitesi ile olan ikili iş birliği anlaşması kapsamında 3 öğrencimiz, ulaşım, konaklama ve yemek masrafları üniversitemiz tarafından karşılanmak üzere 17 Temmuz – 7 Ağustos 2019 tarihleri arasında Michigan State Üniversitesi Tarım ve Doğal Kaynaklar Fakültesi’ne gönderilecektir. Detaylı bilgi ve programa başvuru için Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğümüzle görüşebilirsiniz.

 

Vefat ve Taziye

Erasmus+ kapsamında Polonya’da öğrenim görmekte olan Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Furkan Kocaman'ın menfur bir saldırı sonucunda yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi olarak Merhuma Allah'tan rahmet kederli ailesi başta olmak üzere yakınlarına ve öğrencisi olduğu Selçuk Üniversitesine başsağlığı diliyoruz.